2012 m. spalio 19 d., penktadienis

Dovydas Kuprys, II kursas Filosofija. „Hipsterių subkultūros atspindžiai virtualioje erdvėje"

Hipsteriai - tai visai naujas judėjimas, fenomenas mūsų kultūroje. Nelabai drįstu juos laikyti subkultūra, nes nematau aiškių šio judėjimo tendencijų. Patys hipsteriai save laiko tam tikra, bendras tendencijas turinčia ir principų besilaikančia grupe, todėl galvoja, kad yra ne ką mažesnė subkultūra, nei pvz.: pankai ar skinheadai.
Tai yra labai jauna subkultūra, todėl jos atstovai, daugiausia, 18-25 metų jaunuoliai. Asmeniškai, man atrodo, kad hipsteriai atsirado dėl nesugebėjimo atsisveikinti su paauglyste, todėl gimė toks tarpinis variantas tarp "maištaujančių" ir prisitaikiusių prie tradicinės kultūros. Mano subjektyvia nuomone jie yra "subrendę maištautojai".





Bene svarbiausias hipsterių subkultūros išskirtinis bruožas puikiai matomas iš išorės - tai savitas rengimosi stilius. Čia matomos aiškios tendencijos, kurios būdingos tiek vaikinams, tiek merginoms. Svarbiausi stiliaus atributai - savitą rėmelių formą turintys akiniai, daug įvairiausių aksesuarų, skrybėlės, didelės, nusmukusios kepurės, šalikai ir skaros.



Merginos nevengia ryškių drabužių ir yra savaip originalios. Matoma didelė spalvų įvairovė. Tvarkingai priglundantys rūbai - ne pagrindinis kriterijus ieškant savojo "hipsteriško" stiliaus.


Ne paslaptis, kad aptempti (slim) džinsai - taip pat gana dažnas atvejis hipsterių kultūroje. Jis būdingas tiek merginoms, tiek vaikinams. Manau, kad hipsterių subkultūroje aprangos skirtumo nebuvimas tarp lyčių yra vienas iš moteriškėjančios visuomenės pavyzdžių. Tai taip pat parodo hipsterių požiūrį ir toleranciją individualumui, saviraiškai.






Apibendrinant hipsterių stiliaus tendencijas, peršasi išvada, kad šios subkultūros atstovus retai pamatysime tradicinėse drabužių parduotuvėse. Atrodo, kad hipsterius dažnai galima pamatyti dėvėtų rūbų parduotuvėse (second hand shop). Nusivylę tradicinėmis parduotuvėmis, hipsteriai dažniausiai renkasi būtent dėvėtus rūbus. Tai galima paaiškinti dėl dėvėtų rūbų pasiūlos iš praėjusio amžiaus pabaigos, ką galėtume neretai įžvelgti ir hipsterių stiliuje (Džinsinis švarkelis).

Hipsteriams taip pat nėra svetimi menai. Tai yra tikrai meniškos asmenybės. Labai abejoju ar juos būtų galima sutikti Lady Gagos koncerte ar populiariosios šokių muzikos klube.
Atrodo, kad būtent jie geriausiai žino, kur "reivai" vyksta savaitgaliais, o ten ir neretai leidžia savo laisvalaikį.




Apibendrinimui, norėčiau pasakyti, kad mano aplinkoje yra taip pat nemažai hipsterių. Mano subjektyvia nuomone, hipsteriai yra labai draugiška, tolerantiška subkultūra. Be abejo, kartais šiek tiek iš aukšto žiūrinti į tradiciškai mąstančius ir gyvenančius žmones, save laikantys geresniais ir kietesniais. Mano aplinkoje pasitaikė hipsterių, kurie dažnai naudoja anglicizmus.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą