2012 m. spalio 19 d., penktadienis

Jurgita Bagdanavičiūtė, II kursas psichologija. "Viešojo tarnsporto etnografija"


Didesniems miestams viešasis transportas yra būtinas. Tai yra puiki alternatyva žmonėms, kurie neturi nuosavo transporto,  kurie taupo degalus ar suprasdami ekologinių problemų reikšmę stengiasi tausoti aplinką. Tačiau ilgesnį laiką stebėję tokius žmonių susibūrimus, negalvodami apie kilnius jų tikslus, galime įžvelgti tam tikrą elgesio modelį, būdingą daugeliui, besinaudojančių viešuoju transportu.
Štai kad ir ši nuotrauka. Matome, kad kai yra laisvų vietų, žmonės mieliau sėdasi ten kur niekas nesėdi, o ne šalia kažko.  Žinoma, nebent ten sėdi pažįstamas žmogus.
 
O kai jau tenka prisėsti šalia ko nors, ko nepažįsta, tuomet stengiamasi elgtis mandagiai, neįkyriai. Štai, kad ir šioje nuotraukoje.  Mergina ir ši moteris aiškiai yra nepažįstamos. Moteris žvelgia pro langą, jai nerūpi, kas ta mergina, sėdinti šalia, kaip ir tai merginai nerūpi, kas ta moteris. Jos stengiasi nepažeisti viena kitos „erdvės“, nes tai gali pasirodyti nemandagu, pvz.: įkyrus žiūrėjimas tikrai gali trikdyti kitą žmogų. Tačiau tam tikrais atvejais net ir nepažįstami žmonės pradeda bendrauti tarpusavyje, pvz.: kai kažkas klausia, kokia kita stotelė ir pan.
 

Šiose dviejose nuotraukose matome, kaip viena moteris įlipa į autobusą, o kitoje jau daugiau žmonių išlipa ar įlipa. Toje nuotraukoje, kur matome vieną moterį, nepastebime jokio skubėjimo, kažkokių etiketo taisyklių, nes prie autobuso durų nėra eilės, ne taip kaip antroje nuotraukoje.  Antrojoje nuotraukoje pastebime, jog žmonės nelipa vieni per kitus, nesibrauna, kad tik gautų kur atsisėsti. Pirmiausia yra palaukiama, kol kiti žmonės išlipa, ir tik tada įlipama, ir nors ne visada, bet dažniausiai praleidžiant vyresnio amžiaus žmones.Tai aiškiai byloja apie žmonių mandagumą bei pagarbą kitų, kad ir nepažįstamų žmonių, atžvilgiu. 

Tokių vaizdų, kaip kad kitoje nuotraukoje, Vilniaus viešajame transporte dar neteko pamatyti.  Kyla klausimas ar kas išdrįstų taip pasielgti, o jei ir taip, tai kaip reaguotų kiti keleiviai? Tokie vaizdai didmiesčiuose nekelia nuostabos, na nebent šypsenas ar juoką, tačiau įdomu, kokią reakciją tai sukeltų vilniečiams? Lieka vienas būdas tai sužinoti – patiems pabandyti atlikti kokį akrobatinį triuką sausakimšame autobuse.

1 komentaras:

  1. VISAS SKAITYKITE ŠIĄ TESTAMONĄ, KAIP GAUTI MANO PASKOLĄ IŠ TEISĖS IR PATIKĖTOS PASKOLOS ĮMONĖS. Mano vardas Kjerstin Lis, aš ieškojau paskolos savo skoloms padengti, visi, kuriuos sutikau, sukčiaujo ir pasiėmė pinigus, kol galiausiai sutikau poną Benjaminą. Breilis Lee Jis man suteikė 450 000,00 R paskolą. Jis padėjo ir kitiems mano kolegoms. Aš kalbu kaip laimingiausias žmogus visame plačiame pasaulyje šiandien ir pasakiau sau, kad bet kuris skolintojas, kuris gelbsti mano šeimą nuo mūsų blogos padėties, pasakysiu vardą visam plačiajam pasauliui ir aš su džiaugsmu sakau, kad mano šeima grįžo į gera, nes man reikėjo paskolos, kad pradėčiau visą gyvenimą, nes esu vieniša mama su 3 vaikais ir visas pasaulis atrodė, kad ji kabojo ant manęs, kol turėjau galvoje, kad Dievas atsiuntė paskolos davėją, kuris pakeitė mano gyvenimą ir mano šeimos, Dievo bijojo skolintojas, pone, Benjaminas, jis buvo Gelbėtojas, dievas, išsiųstas gelbėti mano šeimos, ir iš pradžių maniau, kad tai nebus įmanoma, kol negausiu paskolos, pakviečiau jį į savo šeimą. - viso vakarėlio, kurio jis neatsisakė, ir patarsiu kiekvienam, kuriam tikrai reikia paskolos, susisiekti su ponu Benjamin Breil Lee el. paštu (Lfdsloans@outlook.com), nes jis yra supratingiausias ir nuoširdžiausias paskolos davėjas. kada nors susitiko su rūpestinga širdimi. Jis nežino, kad aš tai darau, skleisdamas mano linkėjimą į mane, tačiau manau, kad turėčiau tuo pasidalinti su jumis, kad išvengtumėte sukčių. Prašau, saugokitės apsimetinėtojų ir susisiekite su tinkama paskolų bendrove el. Paštu per Lfdsloans@outlook. com arba „WhatsApp“ + 1-989-394-3740. .

    AtsakytiPanaikinti